Значення червоної нитки на зап'ясті

Подпишись на нашу страницу в ФБ

Укладення шлюбу символ любові

За китайським віруванням, шлюб відбувається на небесах, тому він тісно пов’язаний з поняттям «доля», а ось червона нитка якраз і символізує це довгоочікувану долю. У давнину, китайські жителі вірили, що один мудрець на ім’я Юелао (місячний старець), після народження кожної дитини прив’язував до його мізинця на нозі червону невидиму нитку і з’єднував її з людиною, з яким він повинен був зустрітися. Нитка могла заплутується, розтягуватися, але не порватися. З плином часу нитка ставала все менше і пара нарешті з’єднувалася в узи шлюбу. Тому червона нитка часто означає «сімейний шлюб» і «обіцянку». У наш час червона нитка часто служить символом чистої і вічної любові. Червона нитка поступово замінилася червоною плетеними мотузкою, яку носять на зап’ясті закохані як символ любові, якої підвладне все.

Приносить удачу / привертає багатство

Китайський народ з давніх часів вважав, що червоний колір символізує удачу, благополуччя; тому браслет на руці з червоною мотузки може збільшити багатство і поліпшити долю. В такому браслеті зазвичай використовуються «бус удачі» (зазвичай з золота або срібла), нефритова підвіска відваги, мідна монетка, калита (мішечок для грошей), загадковий калабас (вид гарбуза), дзвіночок. Всі ці підвіски символізують надію людей на придбання удачі.

ЧИТАЙ:   Как правильно носить трусы

Оберіг символ здійснення бажань символ миру і спокою

У традиційному китайському світогляді, червоний колір символізує мир і процвітання. Стародавні люди вірили, що якщо червону нитку зав’язати на ліву щиколотку, то навіть в найтемнішу і страшну ніч жоден злий дух не зможе нашкодити цій людині. Оберіг часто складається з намистини і червоної нитки. Багато надягають такий браслет, вирушаючи в довгий шлях, щоб відгородити себе від неприємних пригод. У давнину перед зав’язуванням цієї нитки, в будинок могли запросити даоського ченця для читання молитви. Люди вважали, що браслет, зав’язаний на словах молитви, може захистити її власника від невдач, а також принести внутрішній спокій і чисті думки.

За китайським віруванням рік східного знака, в який народилася людина, вважається невдалим для нього. Тому коли цей рік раз у 12 років настає, людина повинна захистити себе від напастей злих духів, надівши червону нитку на зап’ясті. Також з цієї ж причини на Новий рік китайські жителі люблять прикрашати будинок різноманітними червоними прикрасами і одягати яскраво червоні наряди.

У наш час любов багатьох народів до червоного кольору не згасла і віра в те, що червоний колір може приносити удачу стала ще сильніше. Нитка на багатство, благополуччя, вдалий шлюб можна купувати і самому, а ось нитка для зодіакального року, повинна бути подарована кимось, інакше, за словами китайських старців, вона втратить свою магічну силу.

ЧИТАЙ:   Эволюция халата: от восточного наряда к практичной и удобной домашней одежде

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here