Мода як сторінка історії

Подпишись на нашу страницу в ФБ

Найпопулярніша фраза модного світу сьогодні: «сліпо слідувати моді — смішно, не слідувати — нерозумно», — дає чітку рекомендацію — не відкидайте, але зберігайте власний стиль. Жінки сучасного миру не обтяжують себе жорсткими змінами стилю з року в рік. І це не є безглуздим, адже в сучасному стилі завжди є місце для вантажних речей зі скринь наших бабусь.

Ігри стилю і часу

1920-ті роки

Дівчина ангел і дівчина демон — ось вигляд 20-х років. Це був час для молодості і розкутості.

Пишні стегна і груди були під забороною, їх було прийнято приховувати під тканинами. Рум’яна плямами, підведені чорним очі і вії вагою в тонну були еталоном моди. Саме в 20-е Кікі де Монпарнас придумала тіні для повік. А потім слідував криза 1929 року, це спричинило зміну стилю.

1930-і роки

Макіяж став менш нав’язливим, більш легким. Всі намагалися наслідувати зіркам кіно. У гардеробі з’являються бюстгальтери і панчохи. Це час Коко Шанель та Грети Гарбо. Час, який вчить жінок приховувати недоліки і підкреслювати достоїнства. У моді капелюхи, хутра, пір’я, теніс і гольф. 30-і роки проходять під гаслом: «Краса — це не подарунок, це звичка» (Жермена Монтей).

ЧИТАЙ:   Эволюция халата: от восточного наряда к практичной и удобной домашней одежде

1940-і роки

Модниці довели, війна — не на часі забувати що ти жінка. Замість туші для вій застосовували крем для взуття. Замість помади — троянди вимочені у вині. Замість панчіх — намальована смужка чорним олівцем.

1950-ті роки

Історики вважають, що саме 50-е — це останнє десятиліття високої моди. Після війни всі жінки хотіли бути ніжними, тендітними, захоплювати і зачаровувати. У моді шикарний зовнішній вигляд 24 години на добу. Обов’язкові атрибути: рукавички, капелюх, сумочка, підбори і ідеальний макіяж. У моді фігура у формі пісочного годинника і витончений макіяж. Гасло 50-х років: «елегантність — це кайдани» (Симона де Бовуар).

1960-і роки

Всім відома фраза: секс, наркотики, рок-н-рол — ось опис 60-х років. Це час хіпі — молодих бунтівників, які бажають з’єднання з природою. Жінка-дитина в дуже короткому платтячку з величезними нафарбованими очима — еталон краси 60-х. Кумир цього часу — Бріджит Бардо. Завершення роботи модельєра Крістобаля Баленсіаги, пройшло зі словами: «мода стала вульгарною».

1970-ті роки

Час надлишкової несмаку. Одяг мала підкреслювати лінії тіла, макіяж повинен був бути важким, відволікати на себе увагу оточуючих.

1980-і роки

Це час для успішних, багатих людей, які люблять шикарно одягатися. У моді одяг з широкими плечима, шикарні вбрання. Макіяж став предметом образотворчого мистецтва. 80-е проходять під гаслом: «жадібність — це добре» (Маргарет Тетчер).

ЧИТАЙ:   7 модных цветов осени, которые стоит включить в свой гардероб

1990-ті роки

Ці роки не принесли нічого принципово нового. Вони ввібрали всі попередні етапи і залишили модницям простір для творчості на довгі роки. Представницею 90-х років стала Клаудіа Шиффер.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here