Без розуму від кінного спорту

41

Без розуму від кінного спорту

Плюси і мінуси

Працюють всі групи м’язів: після перших уроків їзди на коні можуть виникати болю при ходьбі. Зате такі заняття допоможуть потягнути фігуру, адже задіяні навіть ті м’язи, які ще не навчилися качати за допомогою тренажерів. Якщо ви керуєте конем пасивно, то все одно відбувається навантаження на:

  • біцепси;
  • трицепси;
  • шийні м’язи;
  • м’язи спини;
  • м’язи грудного відділу.

Розвиваються м’язи стегон і поперекового відділу. Кінна їзда корисна для людей, які страждають хворобами опорно-рухового апарату.

Теорія та практика

На заняттях вас ознайомлять з термінологією, такий як: «шенкель» — це нога нижче коліна, «шлюс» — нога вище коліна. Шлюс відповідає за посадку вершника в сідлі, а гомілка управляє конем.

Коні — розумні і хитрі тварини. Якщо ви новачок і сидите в сідлі невпевнено, кінь це відразу зрозуміє і почне показувати свій характер, вставати на диби, стрибати як коза. Краще не загравати з конем як маленький захоплений дитина, а сядьте в сідло спокійно, погладьте шию коня, поплескайте її долонею. Так кінь зрозуміє, що на ній сидить вершник, і він буде нею керувати, а не навпаки. Наприкінці поїздки почастуєте кінь морквиною і яблуками, адже вона це заслужила.

Одяг для катання на коні підійде щільна, бажано еластична, можна джинси. Взуття має добре фіксувати ногу, навіть влітку доведеться взути кеди або спортивні сандалі з хорошими липучками, бажано не на плоскій підошві. Для тих, хто збирається займатися кінним спортом систематично, обов’язково потрібно купити спеціальні чоботи та бриджі.

Задоволення від прогулянки

Вчені ще не вивчили до кінця вплив коні на психологічний стан людини. Ця тварина дійсно здатне розвіяти вашу печаль, подарувати радість. Злазячи з коня, ви відчуєте легкість, відчуття польоту над землею при ходьбі, легкість думок.

Кінні екскурсійні прогулянки дуже популярні на ближніх курортах — в Криму, там пропонують не тільки прогулянку верхи по горах, але і водну, коли ви милуєтеся навколишніми пейзажами на березі моря, при цьому можна заїхати прямо в воду.

Про конях можна багато написати, але чи не краще спробувати на них покататися самому? Спробуйте — і ви не залишитесь байдужими, це подарує вам масу вражень і емоцій!