Робіть розминку перед стретчингом

30

Пам’ятайте, що фізичні якості м’язової фасції не відрізняються від тих же якостей цукерки іриски. Коли вона стає в’язкою від спеки, вона «тягнеться». Коли вона в охолодженому стані (тіло не розігріте розминкою), вона втрачає еластичність. З урахуванням цих фізичних якостей вам слід спочатку розігрівати тіло розминкою, а потім робити стретчинг так, щоб м’язова фасція могла буквально остигати, знижуючи температуру до нормальної, в новій, розтягнутій позиції. Така подача матеріалу повинна допомогти вам краще зрозуміти цілі вашої програми стретчинга і уявити собі, що відбувається, коли ви виконуєте вправу на розтягування м’язів.

Перед тренуванням для розвитку гнучкості повинна виконуватися, по крайней мере, 3-5-хвилинна разминочная активність, яка дозволяє вам здійснювати рух по зручній амплітуді і ніколи не переходити за грань помірного напруження або розтягнення м’язів. Виконуйте ваші рухи плавно, ритмічно і контрольовано. Від 3 до 5 хвилин повільної ходьби, бігу підтюпцем, їзди на велосипеді або веслування — це хороші приклади фізичної активності для розминки.

Якщо мета — сконцентрувати увагу на тренувальних результатах в розвитку гнучкості, то непогано було б робити це тільки після більш тривалої розминки (15-20 хвилин) або після розминки і участі в обраній вами фізичної активності. Потім сконцентруйте увагу на зусиллях, які додаються для виконання стретчинга після «охолодження».

Стретчинг не дуже хороший для розминки. Ви бачили займаються бігом підтюпцем, які збираються на узбіччі дороги вранці, щоб для розминки розтягнути литкові м’язи. Збільшення амплітуди руху під впливом прикладеної сили, коли м’язи «Не розігріті», менш ефективно з точки зору безпечного збільшення амплітуди руху і може привести до травми м’язів.

Вправ для розвитку гнучкості, виконуваних в якості розминки і розслаблення (відпочинку), можна дати визначення як стретч і н-гу, який використовується до і після фізичної активності, щоб поліпшити якість виконання, знизити ймовірність ризику травми або прискорити процес відновлення. Метою є не збільшення амплітуди руху, а підготовка тіла до подальшого виконання фізичної активності або для полегшення процесу відновлення після виконання цієї активності.