Вітаміни до нас приходять!

Як розпізнати ознаки недостатності вітамінів?

Подпишись на нашу страницу в ФБ

Тривала відсутність вітамінів призводить до хвороб, які мають назви авітамінозів. У наш час зустрічається рідко. Найчастіше зустрічаються гіповітамінозних стану, пов’язані з нестачею вітамінів в їжі.Підвищена потреба у вітамінах виникає при посиленій фізичній і розумовій навантаженні, під впливом деяких кліматичних факторів: перегріванні або переохолодженні, під час вагітності та ін.

  • Вітамін А. Забезпечує нормальну роботу очей, бере участь в процесі росту, забезпечує нормальний стан шкірних і слизових покривів.
  • Вітаміни B1 і B2. Потрібні для нормальної діяльності мозку. Нестача вітаміну B в харчуванні дітей може проявлятися в уповільненні зростання і наборі в вазі.
  • Вітамін PP або нікотинова кислота. Необхідний для процесу біологічного окислення в організмі. Його недолік проявляється в дратівливості, стомлюваності, слабкості, безсонні, запалення шкіри — «шорстка шкіра».
  • Вітамін C або аскорбінова кислота. Допомагає боротися з цингою і деякими іншими захворюваннями. При його недоліку спостерігаються швидка стомлюваність, кровоточивість ясен, простудні захворювання.
  • Вітамін D. Бере участь в обміні кальцію і фосфору, забезпечує нормальне відкладення кальцію в кістках. При його недостатності у дітей може розвинутися хвороба «Рахіт».
  • Вітамін B12. Бере участь в кровотворенні.

З вітамінами по життю

Вітаміни потрібні не тільки якщо ви захворіли. Якщо ви напружено працюєте, то вам потрібно більше вітамінів, ніж якби ви вели пасивний спосіб життя. А навесні вони просто необхідні.

ЧИТАЙ:   Что такое гемофилия: симптомы и лечение болезни

Але вітамінний голод в наш час нікому не загрожує. В аптеках завжди є різноманітні вітамінні препарати, які потрібно підбирати для себе індивідуально, порадившись з Вашим лікуючим лікарем.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here