Що важливо знати про холетеріне

Холестерин у літніх людей

Подпишись на нашу страницу в ФБ

У літньому віці обмін холестерину сповільнюється, що часто призводить до порушення рівноваги між що надходять і напівзруйнованих холестерином. Ознакою такого порушення є підвищення холестерину в крові.

У здорової людини вміст холестерину в крові 150-220 міліграмів в 100 мілілітрах крові. При цьому молодому організму відповідає цифра 150, а літній — 220. Порушення рівноваги, особливо при нервових напругах, призводить до відкладення холестерину у внутрішній оболонці кровоносних судин. Відкладення великої кількості холестерину призводить до атеросклерозу — одне з найбільш поширених захворювань наших днів.

Страх вживати в їжу яйця, ікру і вершкове масло — явно перебільшений. Найбільше холестерину міститься в тваринних продуктах — мізках і серце. Але оцінювати корисність або шкідливість продуктів за наявністю одного речовини, ні в якому разі не можна! Наприклад, в яйцях, крім значного вмісту холестерину, є білок і лецитин. Яйця — дуже корисні, і виключати їх повністю без особливих підстав не варто.

Вирішивши відмовитися від продуктів, що містять холестерин, пам’ятайте: кількість синтезованого в організмі холестерину в 2-4 рази перевищує кількість, що надходить з їжею. Таким чином, помірне вживання цих продуктів не небезпечно, навіть в похилому віці.

ЧИТАЙ:   Как похудеть к лету: 5 шагов к идеальному телу

Харчування при високому рівні холестерину в крові

  • важливо стежити, щоб раціон не був рясним, калорійність їжі повинна відповідати енерговитратам організму;
  • займайтеся спортом;
  • включите в раціон 20-30 грам рослинного масла, воно сприяє прискоренню обміну холестерину і зниження його рівня в крові;
  • не замінюйте тваринні жири рослинними повністю, це може завдати шкоди;
  • поєднуйте в харчуванні 1/3 рослинних і 2/3 тваринних жирів;
  • їжте овочі та фрукти, в них є клітковина і пектин, що сприяє виведенню холестерину.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here