Психосоматика у дітей

Подпишись на нашу страницу в ФБ

Багато фахівців давно прийшли до висновку, що більшість хвороб, якими страждають дорослі і діти, обумовлені психологічними причинами. Однак у дітей такі проблеми виражаються набагато яскравіше, ніж у дорослих: багато хто з нас проводять перші кілька років життя дитини в нескінченних лікарняних чергах і очікуваннях лікаря на дому, а продукти в кухонному буфеті потіснили бульбашки з ліками і коробками з таблетками.

Саме в випадках, коли ваша дитина постійно хворіє, плавно переходячи від одного вірусу до іншого, слід задуматися: а може, справа не в тому, що навколо багато інфекцій, а в тому, що ви щось робите не так? Адже психосоматичні реакції виникають внаслідок неможливості задовольнити певні потреби особистості. Може бути, варто подумати про те, чого не вистачає вашому малюкові?

Фахівцями вже давно помічено, що біль в горлі у дитини з’являється, коли він чимось ображений або не отримав можливість висловити свою думку. Постарайтеся звернути увагу: як часто ви просите свого сина чи дочку помовчати, як часто ви робите за дитину те, що він міг би зробити самостійно?

Часто виникає кашель у дитини говорить про те, що він не хоче робити що-небудь, але побоюється заперечувати відкрито. Якщо ви часто забороняєте йому щось робити — бігати, кричати, сміятися, задавати питання, пустувати і т.п. — будьте готові до того, що малюка частенько будуть турбувати бронхіти, запалення легенів і навіть астма.

ЧИТАЙ:   Будьте осторожны! Эти продукты повышают давление

Біль у вухах виникає у дітей, коли вони часто чують сварки, скандали і розмови на підвищених тонах. Біль в животі говорить про те, що малюк чогось боїться, а зуби, які раптом стали хворіти і псуватися — про те, що він стримує свої емоції, агресію. Схильність дитини до шкірних захворювань говорить про те, що він страждає від гіперопіки — таким чином малюк намагається створити дистанцію між собою і опікуються його дорослими.

Зрозуміло, кожне психосоматичне захворювання індивідуально і універсального лікування для нього не існує. Більш того, перш, ніж боротися з соматика, необхідно переконатися, що це дійсно вона. Для цього потрібно поспостерігати за дитиною і з’ясувати, в яких випадках у нього починає боліти голова або живіт. Далеко не завжди батьки можуть впоратися з проблемою психосоматичних захворювань у дитини самостійно. Тому не соромтеся звертатися до фахівця в разі потреби — це допоможе вашому малюкові вирости здоровим і щасливим людиною.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here