Перерва на каву

Подпишись на нашу страницу в ФБ

Кава — це божественний напій. З чашечки цього ароматного напою починається ранок більшості людей. Кращий засіб після безсонної ночі — чашка кави. Але чи несе він користь людству або, він навпаки стане причиною більшості людських хвороб? Над цим питанням ламають голову вчені. Точного одноголосного відповіді немає, адже у кави є багато протиріч. Нічого не поробиш, доведеться робити висновки кожному для себе самостійно, щоб зрозуміти лікує він або калічить.

Корисні властивості кави

Заряд енергії

Найбільше кави п’ють студенти. Це ті люди, які постійно не висипаються. Причиною цього є навчання до пізньої ночі, яка плавно переходить в танці в нічних клубах. Кращий засіб щоб підбадьоритися вранці — чашка кави. Але це не найкращий спосіб життя, людині необхідно систематично висипатися і переставати пити каву за 4 години до сну.

Допомога мозку

Вся справа в кофеїн. Кофеїн стимулює діяльність центральної нервової системи, є збудником. А з цього випливає, що він покращує роботу мозку. Але не варто захоплюватися, в усьому хороша міра. Для того, щоб налаштуватися на роботу, поліпшити концентрацію уваги, досить 2-х чашок кави в день. При цьому мова йде про каву з кофеїном. Кава без кофеїну не володіє такими ж властивостями.

Кава і спорт

Ми вже знаємо, що тонізуючий ефект в каві міститься в кофеїн. Виходячи з вишенапісанного, можна зробити висновок, що кофеїн допомагає домагатися кращих результатів. Природно про це знають в Міжнародному олімпійському комітеті. Який в свою чергу заборонив перевищувати норми кофеїну. Концентрація кофеїну в сечі спортсмена не повинна перевищувати 12 мкг на 1 мл.

ЧИТАЙ:   Ведемо здоровий спосіб життя

Відомості, щодо раку товстої кишки

Відомо, що кава має слабкі проносними властивостями. Це допомагає стимулювати діяльність кишечника. Чим частіше відбувається спорожнення кишечника, тим менше ймовірність захворіти на цю хворобу. Цей факт підтверджують наукові дослідження.

Профілактика жовчно-кам’яної хвороби

Виною багатьох людських хвороб є наш найлютіший ворог — холестерин. Завдяки проведеним дослідженням, вчені змогли прийти до висновку, що люди, які випивають до 3-х чашок кави в день, мають на 40% меншим ризиком утворення каменів в жовчному міхурі, ніж ті, хто від кави вважав за краще відмовитися. Кофеїн здатний очищати жовчний міхур і не дає утворюватися холестерину.

Незаперечна кофеїнова шкода

безсоння

Якщо ви знайомі зі станом несподіваного стану паніки і проблем зі сном, то від кави вам слід відмовитися. Хочаб на час. Люди, які життя не уявляють без кофеїну, сплять набагато краще, при відмові в улюбленому напої. Якщо ж ви не можете пройти повз улюбленої кав’ярні, то заходите в неї за 6 годин до сну.

втрата кальцію

Тендітні кістки нікого не приваблюють, всі знають, що це дуже погано. Хороший стан кісток в молодості, дає надію на здорову, повну енергії життя в літньому віці. Ніхто не хоче ходити, відчуваючи хворобливі відчуття в суглобах. Нашим кісточках потрібен кальцій, вони його просто обожнюють. Тому кава є ворогом для нашого скелета, він нещадно вимиває кальцій з організму. Більшість людей і без кави відчувають нестачу кальцію, так що шкода, завдана кофеїном, може мати для них катастрофічні наслідки. Якщо ви любите балувати себе чашкою кави, то полюбите і продукти, що містять кальцій. Наприклад, їжте смажені мигдальні горіхи на сніданок, 3-5 горішків допоможуть поповнити запас кальцію в організмі.

ЧИТАЙ:   Противовирусные средства и как их подобрать для лечения гепатита С?

Судини і серце

Все гіпертоніки знають, що кофеїн змушує серце прискорено битися, в слідстві підвищуючи тиск. Що стосується сусідів, то проблеми з холестерином, виникають, якщо пити певний вид кави. Найнебезпечнішим є кава, приготована в турці, пресі і кавнику. Він містить маслянисті речовини — кавеол і кафестол. Ці речовини будуть відсутні, якщо ви віддасте перевагу кави, приготований в кавоварці з фільтром.

Ускладнення при вагітності

Вчені припускають, що безпліддя, викидні і інші проблеми з дітонародженням, можуть бути викликані кофеїном. Достовірно відомо, що кофеїн проникає через плаценту і потрапляє в грудне молоко. Тому вагітним і годуючим жінкам кави категорично протипоказаний.

Правда про каву без кофеїну

На жаль, кава без кофеїну не вирішує всіх проблем, і не є нешкідливою. Для того, щоб видалити кофеїн, кава піддається ретельному хімічній обробці. Один з таких хімічних розчинників — метіленхлорід — це канцероген, а отже він може викликати рак.

різновиди кави

Розчинна кава

Готується за 15 секунд. Кавові гранули розчиняються в окропі. Напій готовий.

Кава, який варять в кавнику

Готується за 10-15 хвилин. Кавовий мелені зерна доводять до кипіння. Після цього відстоюють гущу, а напій розливають по чашках.

ЧИТАЙ:   12 сигналов нашего тела о внутренних эмоциональных проблемах

Кава по турецьки

Готується 3 хвилини. Мелкомолотий каву засипають у турку, доводять до кипіння, наливають в чашку. Гуща повинна осідати на дно чашки.

Кава, зварена в електрокофейніке з фільтром

Готується за 5-10 хвилин. Кава засипають у фільтр, потім фільтр наповнює окріп, який повільно проходить через нього. Напій розливають в чашки.

улюблений еспресо

Готується 20 секунд. Містить на 25% менше кофеїну, ніж традиційну каву. Окріп швидко, під тиском, пропускають через металевий фільтр із шаром дрібно змолоти каву.

Пити чи не пити каву, вирішувати тільки вам. Головне завжди пам’ятати, що помірність хороша у всьому.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here