Боремося з безсонням

44

Сон — найпрекрасніша можливість для людини зробити паузу, відійти від справ, розслабитися. Але у деяких людей є звичка лягати в ліжко не для того, щоб розслабитися і заснути. А для того, щоб подивитися гостросюжетний фільм, потім під враженням роздумувати про сенс життя, потім про проблеми, які можуть виникнути в найближчі 5 років, впасти в депресію, і все це перед початком нового дня. Така ніч не віщує нічого доброго настрою на наступний день. Так з’являються «звичайні сірі будні». Це відбувається, тому що людина постійно тримає себе в пригніченому стані, у нього не залишається часу на себе самого і хороші думки, все йде на обдумування неіснуючих проблем. Так можна довести себе до стану постійної паніки і безсоння.

Кажуть, що якщо людина хоче спати, то він спить. Але якщо людина собі збив режим і більш того, увійшов в систему «біжить попереду паровоза», то для того, щоб повернути здоровий сон доведеться приділити собі деякий час. Зауважте, час буде витрачатися не на обдумування надприродних проблем людства, а на те, щоб навчитися позбуватися від них і зрозуміти «мистецтво сну», який йде на користь.

Якщо причина ваших недосипання в тому, що засинаєте ви нормально, а ось прокидаєтеся перед світанком, недосипаючи покладених 8-ми годин:

 • Зверніть увагу, чи достатньо темні і щільні у вашій спальні штори. Можливо, вас будить світло від рекламних вивісок на будівлях, світло від проїжджаючих повз машин та інше.
 • Якщо причина ваших недосипання в шумі від дороги, співу птахів, сусідського радіо або телевізора, то згадайте про таку просту річ, як вата. Тримайте її завжди в прикроватной тумбі і не забувайте з вечора ставити в вуха ватні тампони.
 • Можлива причина — холод в кімнаті під ранок. Подумайте про це заздалегідь, сховайтеся зверху ковдри пледом.
 • А може ви з тих, хто приходить з роботи і відразу ж падає в ліжко, не чекаючи вечірнього випуску новин. В такому випадку вам потрібно завести кілька цікавих книг і читати їх перед сном.
 • Якщо причина криється в депресії, то вам варто відвідати кілька сеансів психотерапії, на них вам порадять антидепресанти.

Якщо ви не можете заснути:

 • Між вашим приходом з роботи і сном повинно пройти не менше 3-х годин — за цей час ви повинні відійти від робочих денних думок.
 • Відмінний спосіб розслаблення — тепла ванна. Вийшовши з ванної в спальню, організм відчуває зниження температури, завдяки чому йому хочеться спати в м’якій, теплому ліжку. Рецепт розслаблюючій ванні: додайте в рівних частинах липовий цвіт, ялівець, м’яту, листя брусниці, соснові шишки, листя шипшини, троянди, чебрецю і соснових бруньок. Така суміш не тільки допомагає при безсонні, а й сприяє очищенню шкіри.

 • На допомогу прийдуть заспокійливі трави. Відмінним засобом є чай з ромашки чи м’яти.
 • Можлива причина — ви тільки що поїли важку їжу і замість того, щоб спати, організм намагається її перетравити. Спробуйте вечеряти рибою, птицею, молочними продуктами. До їх складу входить триптофан — це амінокислота, яка викликає сонливість.

А раптом причина в тому, що ви спите на незручному ліжку і подушку давно пора замінити?

Ідеальним для сну вважається матрац помірної твердості, а не м’яка перина. Ідеальна подушка — ні в якому разі не величезних квадратних розмірів, вона повинна бути середньої з виділеним центральним ділянкою. Така форма подушки важлива для нашого хребта. Якщо ви відвідуєте масажний салон, поцікавтеся вашого масажиста, яку подушку для сну, він би вам порекомендував.

Якщо ви спите на спині, то підкладіть подушку під коліна — це поліпшить сон. Якщо ви звикли спати на боці, то спробуйте покласти подушку між колінами, щоб суглоби не тиснули один на одного.

Ці поради спрямовані на позбавлення від напруги в спині і сприяють глибокому сну.

На шляху до здорового сну не обійтися і без вправ, які спрямовані на зняття напруги:

 • Стисніть одну руку в кулак, а іншою рукою обхопіть його, руки повинні тиснути один на одного. Ця вправа відмінно розслаблює діафрагму. Але ж тим, у кого проблеми зі сном, це і потрібно.
 • З’єднайте долоні, закрийте очі, дихайте рівно і думайте про хороше, можете згадувати якийсь пейзаж.
 • Покладіть долоні на ребра і дихайте глибоко. Зосередьтеся на диханні.

У наш час ні кожна людина може дозволити собі повноцінний відпочинок на тривалий час. Тому сон — це прекрасна можливість для поповнення сил і настрою на підкорення задуманих вершин.