Лікування захворюваннь вуха, горла та носа в Україні

34

Провідні вчені в галузі мікробіології та вірусології прийшли до висновку, що сучасні віруси здатні не тільки мутувати в межах свого виду, а й змінюватись, отримуючи ознаки бактерій. Такі видозмінені організми мають міцну імунну систему, яка дозволяє їм активно реплікуватись та робить винятково стійкими до застосування стандартних методів лікування. Все це є причиною широкого поширення вірусних захворювань серед населення різних вікових груп. Захворювання уха, горла та носа є найбільш розповсюдженими їх ускладненнями.

Лікування захворювань лор органівЗгідно офіційної медичної статистики серед причин звернення до поліклінічних установ запалення лор-органів становлять більше 68%. В той же час, не всі хворі своєчасно приходять на прийом до спеціалістів, а намагаються вилікуватись самостійно. Це значно підвищує ризик розвитку гострого запального процесу та інших ускладнень перебігу захворювання.

Найбільш поширеними серед них є:

  • отогенні внтурішньочерепні захворювання, такі як менінгіт, різноманітні абсцеси та тромбози;
  • ускладнення з боку очних впадин. Серед іншого це запалення надкостниці, свіщ повік, їх нарив та утворення тромбів;
  • гострі та хронічні риніти, запалення носової перетинки, носові кровотечі, гнойні нариви у придаткових пазухах;
  • гнойні отити, зниження слуху, мастоідіти, єпітімпаніт.

Лікарі отоларингологи та їх компетенції

Недопущення розвитку таких ускладнень та результативна терапія їх проявів є компетенцією лікарів отоларингологів. Сучасна медична наука в Україні активно працює над розробкою нових та удосконаленням вже існуючих методів лікування хвороб ЛОР-органів. Високий розвиток технологій зробив можливим винайдення нових способів та виконання українськими лікарями, здавалося б, фантастичних операцій.

Науменко Олександр Миколайович і його заслуги в галузі лікування хвороб вуха, горла і носа

Одним із видатних новаторів та невтомних дослідників галузі є проректор по науково-педагогічній, лікарській роботі та післядипломної освіти лікарів НМУ Науменко Олександр Миколайович. На сьогоднішній день науковий доробок вченого становить дві професорські дисертації, більше 140 праць, які суттєво вплинули на розвиток української отоларингології. Такий успіх сам лікар отоларинголог пов’язує з нерозривним зв’язком його наукової та практичної лікувальної діяльності в клінічних відділеннях лікарень. Від цього принципу він не відступається і нині. Широкий спектр виконуваних лікарем хірургічних втручань, серед яких є реконструктивно-відновні та пластичні, зробило повноцінним та здоровим життя багатьох хворих.

Науменко НМУНауменко О.М. винайшов та отримав патент на спеціальний, модифікований для лікування ускладненого хронічного риніту, конхотом. Внутрішньораковинне лікування лазером при вазомоторному риніті від ідеї до впровадження при терапії таких захворювань повністю належить професору. Наукова і клінічна робота лікаря отримала визнання і на державному рівні. Згодом йому було присвоєно почесне звання Заслуженого лікаря України.

Вклад Науменка О.М. в сучасну медицину

Професор НМУ у окрім власної дослідницької діяльності також передає свій безцінний досвід та жагу до наукових відкриттів молодим лікарям. Під його керівництвом написано та захищено велику кількість дисертацій кандидатами медичних наук. Наразі О.М. Науменко в НМУ є наставником у багатьох аспірантів свого вишу, бере активну участь у його повсякденній роботі. Виняткові особисті якості, уважність та чуйність до оточуючих дозволило проректору користуватись авторитетом та повагою серед викладацького складу, аспірантів та студентів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.