Корисні секрети: як успішно поєднувати навчання та роботу

57

Працювати і вчитися одночасно — нездійсненне завдання? Чи реально все встигати? Насправді — так. Потрібно лише правильно розподілити свій час. Ви не повірите: є такі герої, які не тільки працюють і навчаються одночасно, але ще і сім’ї заводять, дітей народжують! Ось кілька коротких порад про те, як все встигнути і не зійти з розуму:

1. Розподіляйте і плануйте

Перший крок до ефективного поєднання роботи і навчання — організованість. Розподіляйте час, яке ви повинні витрачати на навчання і час, посвячене роботі. Не піддавайтеся хвилинним спокусам заглянути в інтернет або перекусити чайком з печивом в той час, коли вам необхідно виконати домашнє завдання чи термінову роботу.

2. Поставте своїх викладачів до відома

Якщо ви вчитеся в вечірній школі, вчителі, напевно, здогадаються, що вам доводиться поєднувати роботу і навчання. Але якщо ж ви відвідуєте стаціонарні заняття — не постесняйтесь підійти до викладача і розповісти йому все, як є. Нехай краще знає, що ви не виконали завдання, тому що працювали над терміновим проектом, а не гуляли з бойфрендом по парках. Можливо, деякі з них навіть підуть на зустріч і не будуть до вас такі самі, як раніше;)

3. Делегуйте домашню роботу

Робота, навчання і домашнє господарство — дуже тяжка ноша для однієї людини. Часом потрібно просто розвантажити себе від непосильних обіцянок. Зверніться по допомогу до найближчих — своїй сім’ї: якщо вони допоможуть вам по самим основних обов’язків — прибирання, готування і, наприклад, прання — вам буде набагато легше впоратися з навчанням і роботою одночасно.

4. Вчіться на роботі

Це, звичайно, крайній варіант і тут потрібно добре все обміркувати, перш ніж так робити. Але по факту, підготовка домашнього завдання або читання одного-двох параграфів під час вільної хвилинки на роботі — дуже навіть хороша ідея.

5. Випереджайте програму

Намагайтеся прочитати пару сторінок наперед — коли з’являється така можливість. Тоді в майбутньому, якщо ви зіткнетеся з якимось катастрофічно зайнятим періодом на роботі, ви зможете приділити трохи менше часу навчанню.

6. Не перестарайтеся

Якщо ви вчитеся на роботі, робите домашку в обідні перерви, а до семінарів готуєтеся ночами, — ризикуєте «перегрітися» і спізнитися всюди, де тільки можна. Рівномірний розподіл навантаження допоможе все виконувати якісніше і відповідно до зазначених термінів.

7. Офіруйте

Нічого не поробиш: чимось жертвувати все одно доведеться. І якщо навчання і робота для вас зараз в пріоритеті, доведеться рідше бачитися з друзями, ходити в кіно, базікати по телефону і танцювати до ранку в клубах.

***

Можливо (або ж навіть напевно), перший час вам буде дуже складно. Але ви ж знаєте, заради чого всі ці муки, правда? У поєднанні роботи і навчання безліч переваг, які стоять всіх випробувань.