Сон - запорука краси

Подпишись на нашу страницу в ФБ

Кажуть, кращий засіб боротьби з сонливістю — це сон. Жарт, звичайно, але посперечатися з цим важко. Багато хто з нас сприймають сон як прикру перешкоду — адже якби не спати, скільки всього можна зробити! Однак організм вимагає сну, і тут вже нічого не поробиш. Але все ж приємно, погодьтеся, згорнутися калачиком в ліжку, закрити очі і … зануритися в пучину сну.

Вчені з’ясували, що людина гине через п’ять діб без сну. Для нормального функціонування організму нам необхідно в середньому 7-8 годин повноцінного сну. Експеримент, проведений на групі молодих здорових людей у ​​віці 17-18 років, показав, що недосипання діє на організм згубно. Випробуваної групі скоротили кількість сну на 3,5 години, і через два тижні абсолютно у всіх учасників експерименту спостерігався підвищений кров’яний тиск, виявлялися порушення психіки, також виявилися ознаки початкової стадії цукрового діабету.
 Ясно, що людському організму необхідний відпочинок, і сон виконує цю важливу функцію. Іноді навіть півгодинний сон серед дня здатний підвищити працездатність організму в багато разів. А вже про повноцінний нічний сон і говорити не доводиться. Уві сні виробляється АТФ — нуклеотид, що грає найважливішу роль в обміні речовин і енергії в організмі. Саме завдяки йому виробляється 80% добової дози гормону росту, який, до речі, є одночасно основним гормоном розщеплення жиру. Так що це приємна новина: поки ми спимо, організм посилено розщеплює жири і очищає клітини. Адже ви напевно помічали, що після гарного тривалого сну ви не тільки відчуваєте бадьорість і сили, але і виглядаєте по-іншому — посвіжілої і покращала. Тому якщо ви помітили у себе під очима темні кола, а шкіра виглядає втомленою і не недоглянутою, не поспішайте бігти в магазин за дорогими косметичними засобами — можливо, перше, що вам необхідно — це повноцінний сон.

ЧИТАЙ:   Про відлущування епідермісу

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here