Про відлущування епідермісу

Подпишись на нашу страницу в ФБ

Красива, гладка, пружна, доглянута шкіра — це природна жіноча норма на сьогоднішній день, причому незалежно від віку. З найдавніших часів жінки прагнули до досконалості, чим більше часу проходить — тим вище піднімається планка краси і жіночності. Прогрес в косметології йде рішучими темпами, але чи враховує він не тільки красивий зовнішній результат, а й безпеку цього результату для здоров’я, належить розібратися.

Всі люди помічають періодично, що шкіра починає лущитися — це природний біологічний процес. У звичайних умовах клітка проходить чотирьох тижневий процес проходження шляху від основного шару епідермісу, де вона утворилася, до рогового шару, де вона відлущити.

Після того, як дівчатам виповнюється 25 років, процес зроговіння сповільнюється. На шкіру також впливають стреси, недосипання, шкідливі звички, брак вітамінів, неповноцінне харчування, забруднене повітря та інше.

Рух ороговілих клітин:

 • розбухання клітин під дією поту;
 • відділення клітин від поверхні;
 • відлущування клітин.

Для відлущування дуже важливо pH поту і кількість шкірного сала, якщо його занадто багато, то це веде до злипання клітин, а як наслідок потовщення рогового шару шкіри і уповільнення кисневого обміну.

Відлущування буває декількох видів:

 • біологічне;
 • хімічне;
 • фізичне;
 • механічне.

Процедури відлущування проводяться в косметичному кабінеті або в клініках.

ЧИТАЙ:   Мода на красиві руки

хімічне відлущування

Історія хімічного пілінгу починається в Давньому Єгипті, тоді для цього використовували солі ртуті.

Для хімічного відлущування застосовують:

 • резорцин;
 • фенол;
 • саліцилову або гликолевую кислоти;
 • трихлоруксусную кислоту.

Перед такою процедурою робляться проби на шкірі, щоб визначити чи підходить пацієнту така процедура. Якщо процес загоєння довгий або, ще гірше, залишаються шрами, то від процедури потрібно відмовитися.

Хімічне відлущування фенолом

Цей спосіб є найпоширенішим. Процедура проводиться під наглядом лікаря в стерильних умовах. Шкіру знежирюють, наносять розчин, клеять стерильні пластирі. Пластир можна знімати через 24 години і знімається він разом з епідермісом.

Процедура небезпечна і може призвести до появи рубців і зміни кольору шкіри, а так як похідні фенолу токсичні, то можливі проблеми з нирками, серцем і печінкою.

Хімічне відлущування резорцином

Пасту з резорцином наносять на шкіру протягом 3-х днів. Спочатку шкіра стає коричневою, а отшелушивается через 4-5 днів. Після процедури є відчуття печіння, 2 дня шкіра знаходиться в запаленому стані. Після процедури потрібно застосовувати сонцезахисний крем.

Хімічне відлущування трихлороцтовою кислотою

Шкіру мажуть 20% -ної трихлороцтової кислотою до тих пір, поки вона побіліє. На 2-3-й день шкіра починає облазити, це триває більше 10-ти днів. Процедура не є безпечною, спостерігається зміна рівня pH.

ЧИТАЙ:   Все о фитнесе, а также самые употребляемые отговорки

механічне відлущування

Таке відлущування відбувається завдяки дрібно- і грубозернистого пілінгу. До його складу входять мелені кісточки персика та абрикоса, пемза, пісок, кава і т.д.

Такий пілінг не використовуються для шкіри з розширеними порами і при гнійних вуграх.

Дермабразія — це глибокий механічний пілінг. Вона заснована на стирання шарів епідермісу. Процедура довга, болісна і не для ледачих людей. Після такої процедури потрібно самостійно приводити в порядок свою шкіру багатьма обов’язковими процедурами, шкіра відновлюється до півроку.

Мікробразія — це пілінг за допомогою Skin Abrader. Він знімає 5 шарів епідермісу. У порівнянні з дермабразія є неглибокою. Для видалення зморшок досить 5-ти процедур, для видалення рубців — від 20-ти процедур.

Біологічне відлущування епідермісу

Біологічне відлущування засноване на речовинах, що живлять білок — пепсин, папаїн і препаратів на основі трав’яних екстрактів.

Процедура трав’яного відлущування є найбільш безпечною і не викликає побічного ефекту. Вона полягає в массировании шкіри обличчя або шкіри спини до 15-ти хвилин препаратами з екстрактом китайських трав.

Фізичний метод відлущування епідермісу

Такий метод застосовується рідко, так як він просто застарів.

Кріотерапія — найефективніший метод фізичного відлущування. Застосовується при надмірному зроговінні, новоутвореннях, рубцях. Великим плюсом цього методу вважається швидке загоєння шкіри.

ЧИТАЙ:   Кілька дієвих способів позбавиться від зайвих сантиметрів на животі та стегнах

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here