5 несподіваних причин набору ваги

68

Не розумію, чому я набираю вагу! Я роблю вправи, їм здорову їжу малими порціями. Я роблю все правильно і при цьому не можуть надіти свої улюблені джинси. Що ж відбувається?

Знайома ситуація? Може ви були в такій ситуації або хтось із ваших знайомих. А виявляється, що існують причини набору ваги, про які ви навіть можете не підозрювати.

1. Медикаменти. Існують деякі види медичних препаратів, які сприяють набору ваги. А саме деякі антидепресанти можуть стимулювати апетит. Антигістамінні препарати можуть нашкодити режиму сну. Також впливають на набір ваги препарати проти діабету, мігрені, артеріального тиску, стероїди і деякі медикаменти проти раку. Можливо, варто переглянути всі медикаменти, які вам доводиться приймати. Багато ковтають таблеток набагато більше, ніж насправді їм потрібно.

2. Сон. Основна причина, чому мала кількість сну погано позначається на лінії вашої талії, це те, що біохімічні процеси у вашому організмі порушуються. Власне гормон лептин зменшується, в результаті організм не може вам підказати, коли ви вже наїлися. А гормон грелін збільшується в міру скорочення кількості та якості сну, стимулюючи ваш апетит і налаштовуючи організм на переїдання.

3. Їжа після фізичного навантаження. Є після фізичного навантаження можна, але вся справа в тому, що дуже часто ми переоцінюємо кількість спалюваних калорій. Насправді, дослідження показало, що жінки із зайвою вагою, які займалися фізичними вправами одну-дві години в тиждень без особливих дієт при цьому, скидали кілька кілограм за шість місяців. Але ті жінки, які гнобили себе фізичним навантаженням по три години на тиждень, не скинули стільки, скільки повинні були. Адже вони насправді з’їдали набагато більше калорій, ніж спалювали.

4. Гіпотиреоз. Ви, може, і не розумієте, чому ви відчуваєте себе втомленою, у вас проблеми з концентрацією уваги. А причиною всьому може бути проблема з щитовидною залозою, що також може впливає на уповільнення процесу метаболізму і подальший набір ваги. Проблеми щитовидної залози частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. Можливо, вам варто сходити до ендокринолога на огляд.

5. Стрес. Звичайно, життя іноді виходить з-під контролю … і рівень стресу починає зашкалювати. Зрештою, ми ж всього лише люди. Але що небезпечно в цій ситуації, так це те, що разом із зростанням стресу зростає і рівень стресового гормону кортизолу, який викликає посилений апетит. А коли ми переживаємо важкі ситуації в житті ми, найімовірніше, заїдає їх далеко на морквиною, а шоколадом, морозивом та чіпсами. А все тому, що кількість жирних кислот в цих продуктах активує певні мозкові ділянки, відповідальні за наш настрій.